Филипче: Семејствата се се посвесни какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органи

2 копии

Пациентот со трансплантирано срце сега е во одделот за интензивна нега. Пред него се неколку денови на борба во смисла на тоа што овие први часови, денови се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две италијански болници се први во светот кои вршат трансплантација на срце, а починатите донатори биле позитивни на коронавирусот. Првата трансплантација се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 297 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Семејствата се се посвесни какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: