Ангел Димитров: Вистинскиот проблем е одбивањето да се занимаваме со суштински теми

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот историчар Ангел Димитов вели дека не е исполнето ништо од договорот кој Македонија и Бугарија го потпишаа. Според него, има огромен застој по сите ...
| | веќе видена | слични

Следниот состанок на Комисијата за историски прашања меѓу Бугарија и Република Македонија ќе се одржи во октомври. Тоа е по барање на македонската страна, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Република Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да го исполни потребните услови, изјави денеска лидерот на бугарската партија „Има ...
| | веќе видена | слични

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
| | веќе видена | слични

Копретседавачот од Бугарска страна во мешовитата комисија за историски и образовни програми Ангел Димитров во настап на Бугарската државна телевизија ден по ...
| | веќе видена | слични

Ден по официјалните средби што македонската владина делегација ги имаше во Софија со бугарските претставници, копретседавачот на македонско- бугарската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангел Димитров: Вистинскиот проблем е одбивањето да се занимаваме со суштински теми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: