Османи: Нема потреба од протести, отсекогаш сум бил подготвен да реферирам пред пратениците


Министерот за надворешни работи Бујар Османи преку својот фејсбук профил вечерва упати јавна порака до претседателот на собраниската Комисија за надворешна ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Вашингтон, 19. јуни 2021 (InPress) – Заменик-помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија Филип Рикер, ќе го посети Охрид од први до трети јули, ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања за заклучоците на комисијата за надворешна политика во однос на усвојување на Декларација од Собранието, портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Заменик-помошникот државен секретар на САД, меѓудругото, ќе разговара за приоритетите на Западен Балкан, изјавија од канцеларијата на портпаролот на Стејт ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

После три години од потпишувањето, Договорот од Преспа не само што го минува тестот на времето, туку и ги надминува границите на неговата примарна улога за ...
| | веќе видена | слични

Ова го напиша министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот фејсбук профил. Во статусот, Османи оценува дека Преспа е регионален симбол за умешноста ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 523 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 380 | | | веќе видена

Многу е важно да се освестиме, многу е важно денеска да го говориме за она што се случуваше вчера. Имено, вчера битката за Кочани за среќа заврши онака како ...
сите 217 | | | веќе видена

Без сертификат за вакцинација во Њујорк, нема да може да се влезе во ресторан, теретана и на настани, тоа го изјави демократскиот градоначалник Бил де Блазио, ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Нема потреба од протести, отсекогаш сум бил подготвен да реферирам пред пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: