Самит Бајден – Путин: Не постои хемија меѓу двајцата лидери


Армин Лашет, кандидатот за канцелар на конзервативната Христијанско-демократска унија (ЦДУ), во интервју за ДВ вели дека Германија и ЕУ треба да ги остават ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американската администрација подготви резервна помош за Киев во случај на влошување на состојбата на руско-украинската граница, истакна во писмената изјава ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот лекар на Белата куќа, конгресменот Рони Џексон го повика претседател Џо Бајден неизоставно веднаш да направи тест за когнитивно нарушување, велејќи ...
| | веќе видена | слични

Стариот добар Џо, кого медиумите блиски до Трамп и левичарските „наивчини“ сакаат да го опишат како успан и дементен, се покажа како незгоден клиент за Путин, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп не го поддржа американско-рускиот самит, нарекувајќи го состанокот на американскиот претседател Џо Бајден и ...
| | веќе видена | слични

Состанокот на американскиот претседател Џозеф Бајден и неговиот руски колега Владимир Путин одржан во Женева на повеќе теми, ббеше оценета како конструктива и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самит Бајден – Путин: Не постои хемија меѓу двајцата лидери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: