Фудбалер на Џенова приведен под обвинение за силување

Деновиве треба да се донесе одлука за покренување постапка или отфрлање на обвиненијата, изјави извор близок до Бранислав Лечиќ за „Мондо“ Обвинителството ќе ...
| | веќе видена | слични

Обвинувањето на српската актерка Данијела Штајнфелд дека била силувана од нејзиниот колега Бранислав Лечиќ добива нова димензија по истрагата на „Новости“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 221 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 386 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 383 | | | веќе видена

Заглавеното членство во ЕУ за Западен Балкан предизвикува страв од демократско назадување Северна Македонија, Албанија и четири други балкански земји- Босна, ...
сите 345 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалер на Џенова приведен под обвинение за силување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: