Русинка е тешко повредена при спуштање со параглајдер

8 копии
6 копии
3 копии
2 копии

Тетовската полиција приведе едно лице од Тетово откако при претрес во неговиот дом пронашла пакувања со марихуана.„Полициски службеници од СВР Тетово денеска ...
| | веќе видена | слични

МВР извести дека ќерка и мајка се приведени, откако претходно физички ги нападнале поранешниот сопруг и неговата партнерка. Според СВР Тетово, вчера (13 јуни) ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едно лице од Скопје било физички нападнато со тврд предмет додека извршувал работни задачи во сервис на подрачјето на Гази Баба, информира полицијата. Од таму ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русинка е тешко повредена при спуштање со параглајдер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: