Како звучи францускиот на Зоран Заев (ВИДЕО)


7 копии

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, вчера оствари билатерална средба со австрискиот канцелар и домаќин на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија сработи одлично на патот на евроинтеграциите, напиша денеска на твитер австрискиот канцелар Себастијан Курц, по средбата со премиерот Зоран Заев на ...
| | веќе видена | слични

Словенечкиот претседател Борут Пахор нагласи денеска дека една од првите задачи при претседавањето на Словенија со ЕУ ќе биде деблокирање на почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот на Србија, Ана Брнабиќ, изјави дека има членки на Европската унија кои се апсолутно против проширувањето на ЕУ, но тие не го кажуваат тоа отворено, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крајно време е Северна Македонија да ги започне преговорите со ЕУ и да ја интензивира сопствената и регионалната европеизација преку отворањето на поглавјата ...
| | веќе видена | слични

Самитот за Западен Балкан, што се одржа денес во Виена, не заврши со усвојување на заедничка декларација. Како што дознава Блиц.рс, косовскиот премиер Албин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 273 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како звучи францускиот на Зоран Заев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: