Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

СЛАВИОТ рокер Брус Спрингстин се враќа на настапите на Бродвеј, што воодушеви многу обожаватели на музичарот. Концертите ќе се одржат од 26 јуни до 4 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Слаб е интересот за вакцинирање во Романија. Владата донесе итен указ со кој се дозволува државата да препродава вакцини во трета земја. Државата ќе донира или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Африка е особено ранлива во пандемијата со ковид-19. На континентот живеат 1,3 милијарди луѓе, што е 18% од светската популација, но Африка прими само 2% од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опаѓачкиот тренд на епидемиолошката крива во Македонија за коронавирусот и понатаму продолжува. Во моментов земјава според критериумите на Светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: