Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

СЛАВИОТ рокер Брус Спрингстин се враќа на настапите на Бродвеј, што воодушеви многу обожаватели на музичарот. Концертите ќе се одржат од 26 јуни до 4 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Слаб е интересот за вакцинирање во Романија. Владата донесе итен указ со кој се дозволува државата да препродава вакцини во трета земја. Државата ќе донира или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Африка е особено ранлива во пандемијата со ковид-19. На континентот живеат 1,3 милијарди луѓе, што е 18% од светската популација, но Африка прими само 2% од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опаѓачкиот тренд на епидемиолошката крива во Македонија за коронавирусот и понатаму продолжува. Во моментов земјава според критериумите на Светската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека преговорите за новата влада се во тек со задоволително темпо и базирана на принципи. за 10 дена ...
сите 325 | | | веќе видена

Делегатите од Карпош, Битола и Куманово се оние чие отсустуво на конгресот на СДСМ, на кој Димитар Ковачевски требаше да реферира за историски најголемиот ...
сите 274 | | | веќе видена

На конференцијата предвидено е учество на шефови на држави и влади, претставници на меѓународни организации, на бизнис и граѓанскиот сектор.Предвидено е ...
сите 123 | | | веќе видена

Денеска (10.06.2024) во 04.15 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека на регионалниот пат Гостивар – с.Падалиште, во с.Беловиште, патничко ...
сите 217 | | | веќе видена

За резолуцијата има 14 гласа, Русија беше воздржана и никој не гласаше против резолуцијата.Планот за прекин на огнот на американскиот претседател Џо Бајден би ...
сите 206 | | | веќе видена

Грција се подготвува за првиот топлотен бран годинава, кој според најавите треба да започне утре, вторник, со температури над 40 степени и „многу висок“ ризик ...
сите 262 | | | веќе видена

Бајден го изјави ова за време на посетата на гробиштата на американските војници во Белу, Франција, каде што присуствуваше на 80-годишнината од истоварувањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Пратеникот Сашко Јанчев, во однос на измените во ЗОРОДУ и отворањето на министерство за енергетика, рударство и минерални суровини, потсети на седницата во ...
сите 77 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека официјална Москва ги следи изборите за Европскиот парламент. Тој изјави дека мнозинството во парламентот ќе ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: