Повеќе од 1.000 новинари акредитирани за состанокот Путин – Бајден


5 копии
3 копии

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги отфрли обвинувањата од Вашингтон за вмешаност на претседателските избори во САД, сајбернападите и наводниот обид ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден ја оцени како точна изјавата на рускиот претседател Владимир Путин дека односите меѓу државите кои тие ги предводат се ...
| | веќе видена | слични

„Обвинети сме за сè“, како што се „мешање во избори“ или „сајбер напади“, рече Путин, истакнувајќи дека „ниту еднаш не се обиделе да презентираат и најмали ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од 1.000 новинари акредитирани за состанокот Путин – Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: