7 копии

Филипче: Се посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се донираат органите од пациенти Пациентот со трансплантирано срце ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат донор. Како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, и националната координаторка за трансплантација, Маја Мојсова-Мијовска, сметаат дека кај граѓаните сè поголема е ...
| | веќе видена | слични

Свесноста за органодарителство кај граѓаните е се поголема и тоа е добро за издигнување на здравствениот систем на повисоко ниво, порачаа министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција информираше за четвртата трансплатација на срце во земјава. Тој вели дека трансплатацијата ...
| | веќе видена | слични

Ова е четврта трансплантација, мислам дека целиот процес добро се одвива. Сѐ посвесни се семејствата за тоа какво добро дело прават кога ќе се согласат да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Untitled

Од:
До кого (е-маил):
Порака: