Нивната престолнина оди во карантин, иако 60 отсто од населението примило две дози од вакцината

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
| | веќе видена | слични

Вакцините на Астра Зенека ќе продолжат се даваат на лица постари од 60 години. Нема да се менува возрасната граница. Ова за ТВ 24 го потврди министерот за ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето спроведено на скоро 30.000 волонтери во САД и Мексико и дозволува на таа фармацевтска компанија да аплицира за одобрување во итни случаи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот производител на вакцини „Новавакс“ објави дека според последните студии, ефикасноста на нивната вакцина против вирусот ковид-19 е дури 90 ...
| | веќе видена | слични

Првите дози од оваа вакцина ќе одат во државите со ниски и средни примања, како што интересот за вакцинирање во САД се намалува Американската компанија ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Марко Кавалери, шеф на работната група за коронавирус во Европската агенција за лекови, рече дека вакцината „Астра зенека“ има далеку поголема корист во однос ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вакцината на „Астра-Зенека“ во Македонија продолжува да се администрира за граѓаните повозрасни од 60 години, информираат за „Слободен печат“ од Министерството ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еден од шефовите на Европската агенција за лекови (ЕМА), Марко Кавалери истакна дека вакцината на АстраЗенека има далеку поголма корист отколку ризик за сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нивната престолнина оди во карантин, иако 60 отсто од населението примило две дози од вакцината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: