Заев – Брнз: Извршната наредба на Бајден ги штити САД, Северна Македонија и сојузниците


8 копии

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични

Во дел од разговорите кои се однесувале на Извршната наредба на американскиот претседател Бајден, на средбата со вицепремиерот Љупчо Николовски, како што ...
| | веќе видена | слични

На средбата, фокусот беше ставен на Извршната наредба издадена од Претседателот Бајден, со која им се дава овластување на сојузните власти да блокираат имот и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ние сакаме добри односи со соседната земја, порача портпаролката на грчката Влада Аристотелиа Пелони, но и упати повик до нашата земја целосно да го ...
| | веќе видена | слични

Македонските фудбалери ќе продолжат да играат со досегашните дресови на европското првенство- УЕФА ја одби жалбата на грчката дипломатија, која реагираше на ...
| | веќе видена | слични

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Извршната наредба издадена неделава од претседателот Џозеф Бајден којашто содржи јасни критериуми во делот на санкции за лица кои дејствуваат против ...
| | веќе видена | слични

САД јасно застанаа зад евроаспирациите на Македонија и Албанија. Стејт департменот со порака дека ќе направат се за да нема повеќе одлагања на почетокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поддршката на Грција за европерспективата на регионот, ја повтори портпаролката на грчката Влада, Аристотелија Пелони, одговарајќи на прашањето на дописничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 290 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена

Поради постабилната епидемиолошка состојба во Србија, од денес во сила се нови мерки, од кои повеќето се однесуваат на угостителските објекти, продавниците за ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев – Брнз: Извршната наредба на Бајден ги штити САД, Северна Македонија и сојузниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: