Момент за историја – групното фото на Македонија пред настапот на ЕУРО


Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска репрезентација го одработи попладневниот тренинг на кој се растрча и селекторот Игор Ангеловски. Во него се крие тајниот адут за мечот ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Нашата фудбалска селекција не успеа со позитивен резултат да ја отвори групната фаза на Европското првенство. Во своето деби на големите натпреварувања ...
| | веќе видена | слични

Иако бројот на влезници за деби-натпреварот на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство беше ограничен, сепак голем број на политичари од ...
| | веќе видена | слични

Ниеден пораз не се брои, вие сте наши херои, им порача денеска Фудбалската федерација на Македонија на македонските репрезентативци. Македонија, како што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Момент за историја – групното фото на Македонија пред настапот на ЕУРО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: