Бесими потврди дека е договена еколошка такса, намалувањето на данокот на струјата ќе зависи од поскапувањето


Еколошки данок ќе има, а во план е и намалување на ДДВ од 18 на 5% во сметките за струја. Според министерот за финансии Бесими, Владата не ги објавила новите ...
| | веќе видена | слични

Бран поскапувања ќе донесе воведувањето еколошки данок. Бизнисот со остра реакција – зголемувањето на горивата за 3,5 денари, сериозно ќе се одрази на и така ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали поскапувањето на нафтата ќе ги натера граѓаните наместо автомобили да возат тротинети и велосипеди? Ова е целта на владината одлука за воведување на ...
| | веќе видена | слични

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев воведува нов данок на сите горива и зголемување на цената за 4.13 денари на секое литро гориво, бензин и дизел. Тоа се 4.13 денари за кои трајно ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев тврди дека и со еколошката такса од 3,5 денари ќе имаме најевтина нафта во регионот, а платите не ни се најниски. Тој вчера ја најави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одлуката за поскапување на нафтените деривати за 3,5 денари по литар е само уште една злоупотреба на екологијата со цел на прикривање на неспособностите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 773 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 470 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими потврди дека е договена еколошка такса, намалувањето на данокот на струјата ќе зависи од поскапувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: