Бугарскиот европратеник Ќучук избран за прв човек на европските либерали

5 копии

Европратеникот Илхан Ќучук и постојан известувач на ЕП за Северна Македонија, е избран за претседател на партијата АЛДЕ на европските либерали. Ова се случи на ...
| | веќе видена | слични

Известувачот за Македонија во Европскиот парламент, Илхан Ќучук во македонски дрес посака успех на Македонија на Европското првенство. -Стискам палци и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот европратеник Илхан Ќучук преку својот Фејсбук испрати поддршка до македонската фудбалска репрезентација. -Стискам палци и посакувам успех на Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Партијата на алијансата на либералите и демократите за Европа (АЛДЕ) со огромно мнозинство го поддржа европратеникот Илхан Ќучук за еден од нејзините двајца ...
| | веќе видена | слични

Геополитичките стратези на власт во Македонија ја уценуваат ЕУ за отворање преговори со играње на турска карта, анализира од Брисел Арбен Фетаи, одговорен за ...
| | веќе видена | слични

Разговорот со европратеникот Ќучук ќе го емитуваме во вестите во 20 часот. И официјална Атина се нуди како медијатор за деблокирање на интегративниот прцес на ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ДПС на бугарските Турци предводена од лидерот Мустафа Карадај како и од известувачот за Македонија во Европскиот парламент Илхан Ќучук вчера е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарскиот европратеник Ќучук избран за прв човек на европските либерали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: