Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора


9 копии

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Нови 12 870 дози вакцини „Фајзер“ пристигнаа денеска во земјава од редовната пратка што ја добиваме секој понеделник. Министерството за здравство соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче вечерва упати благодарност до грчкиот народ за донацијата од 20.000 вакцини Астра Зенека кои ќе пристигнат утре. -Одлична ...
| | веќе видена | слични

Од среда целосно се укинува полицискиот час, на свадбите нема да има ограничување на бројот на гости, а се дозволува и организацијата на настани, концерти и ...
| | веќе видена | слични

На средина од јуни Македонија се уште вакцинацијата ја крпи со донации. Од најавените големи пратки со вакцини во земјава не е стигнато речиси ништо. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска ѝ донира 10.000 вакцини од „Астра зенека“ на Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: