(ВИДЕО): Филипче: Граѓаните се сè посвесни какво дело прават при донирање на органи


Свесноста за органодарителство кај граѓаните е се поголема и тоа е добро за издигнување на здравствениот систем на повисоко ниво, порачаа министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две италијански болници се први во светот кои вршат трансплантација на срце, а починатите донатори биле позитивни на коронавирусот. Првата трансплантација се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат донор. Како ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека денеска ги посетил пациентите на кои на 19-ти мај и на 10- ти јуни им беше трансплантирано срце од починат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пациентот со трансплантирано срце сега е во одделот за интензивна нега. Пред него се неколку денови на борба во смисла на тоа што овие први часови, денови се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче, и националната координаторка за трансплантација, Маја Мојсова-Мијовска, сметаат дека кај граѓаните сè поголема е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на прес конференција информираше за четвртата трансплатација на срце во земјава. Тој вели дека трансплатацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пет хеликоптери, три српски и еден македонски полетаа од скопскиот аеродром кон пехчевскиот регион, соопшти директорот на Центарот за управување со кризи, ...
сите 326 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 600 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 116 | | | веќе видена

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10 часа беснее кај Пехчево.Според ...
сите 97 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО): Филипче: Граѓаните се сè посвесни какво дело прават при донирање на органи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: