Маунт едвај чека пак да се сретне со својот идол Лука Модриќ

3 копии
2 копии
3 копии
2 копии

Плејмејкерот на Манчестер сити и на англиската репрезентација, Фил Фоден го пофали менаџерот Герет Саутгејт што му дал втора шанса откако тој беше вклучен во ...
| | веќе видена | слични

Фил Фоден блескаше во тимот на Пеп Гвардиола во сезоната којашто заврши и беше вистинска сензација во Премиер лигата како талентиран млад фудбалер, но сега ...
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на Манчестер сити, Фил Фоден, реши да го смени имиџот и да ја обои косата пред стартот на ЕВРО 2020 со надеж дека тоа ќе му донесе среќа и добри игри. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маунт едвај чека пак да се сретне со својот идол Лука Модриќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: