Човекот кој го удри Макрон објасни зошто го сторил тоа


5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон не е единствениот политичар во светот кој бил физички нападнат во јавноста. Момчето кое му „залепи“ шлаканица вчера го ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Француски суд во брза постапка денеска го осуди 28-годишниот Дамиен Тарел, кој во вторникот му удри шлаканица на претседателот Емануел Макрон , на четири ...
| | веќе видена | слични

Таа шлаканица, „целосно неприфатлива“, „е намерно насилство“, рече портпаролот на Министерството. Тарел е обвинет за напад на јавен службеник, за што може да ...
| | веќе видена | слични

Дамијен Тарел, вљубеник во средновековни боречки вештини, кој му удрил шлаканица на францускиот претседател Еманеул Макрон, признал дека го удрил Макрон а ...
| | веќе видена | слични

Невработениот 28-годишник во текот на испрашувањето рекол дека бил близок со противвладините "жолти елеци" - движење кое го потресе претседателството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спорот со Бугарија виси над европската иднина на Македонија- владата не знае каков ќе биде исходот од претстојниот Самит на ЕУ. И покрај интензивната поддршка ...
сите 589 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 280 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 72 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 212 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека зголемената бројка на заразени и хоспитализирани со Ковид-19 е предмет на „сериозна, сериозна ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Човекот кој го удри Макрон објасни зошто го сторил тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: