Крос: Сум немал подобар капитен од Рамос

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан , го помина викендот дружејки се со своето семејство.Тој најави дека ќе се одмори по напорната сезона во која ...
| | веќе видена | слични

Францускиот дефанзивец Рафаел Варан очигледно ќе го напушти Реал Мадрид ова лето. 28-годишниот дефанзивец има договор со кралскиот клуб до крајот на следната ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан на крајот на оваа сезона го напушти Реал Мадрид откако не освои ниту еден трофеј.Неколку дена по разделбата, францускиот стратег испрати писмо до ...
| | веќе видена | слични

Францускиот фудбалски стратег ги загуби нервите по честите, а веројатно исти прашања од еден новинар, па го повика да разговараат без камера. Шпанија Новинар ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан по крајот на сезоната по вторпат го напушти Реал Мадрид, откако не освои ниту еден трофеј во последната натпреварувачка година. Неколку дена по ...
| | веќе видена | слични

Неколку шпански новинари се собраа да добијат ексклузивно, прво интервју со Зидан, кој повеќе не е тренер на Реал, но имаше скоро физички конфликт. „Дали беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Крос: Сум немал подобар капитен од Рамос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: