Украинската федерација го прогласи „Слава на хероите“ за официјален слоган


3 копии

Украинската фудбалска федерација во петокот објави дека контроверзната парола „Слава на хероите“ е официјален слоган на фудбалската федерација, иако УЕФА ...
| | веќе видена | слични

Омразата на Украинците кон Русите и обратно е голема во последните години, а најнов доказ за тоа е информацијата дека во фан-зоната во украинскиот град Лвов за ...
| | веќе видена | слични

Унијата на европски фудбалски асоцијации (УЕФА) ѝ нареди на украинската фудбалска репрезентација да го отстрани натписот „Слава на хероите“ од дресовите на ...
| | веќе видена | слични

Одлучено е да се отстрани натписот од дресовите, но и да се зачуваат границите на Крим на дресот. „По детална анализа, натписот„ Слава на нашите херои “, кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Патриотската фраза ќе мора да биде отстранета на дресовите на Украина, откако од куќата на европскиот фудбал ја прифатија жалбата на Русија пред самиот старт ...
| | веќе видена | слични

УЕФА ја прифати жалбата која ја испрати Русија поради дресот на репрезентацијата на Украина. Одлучено да се отстрани мапата на Крим од дресо, како и натписот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската федерација го прогласи „Слава на хероите“ за официјален слоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: