Украинската федерација го прогласи „Слава на хероите“ за официјален слоган

Украинската фудбалска федерација во петокот објави дека контроверзната парола „Слава на хероите“ е официјален слоган на фудбалската федерација, иако УЕФА ...
| | веќе видена | слични

Коментарите во француските медиуми за победата на Франција над Германија (1-0) на Европското првенство во фудбал, предизвикаа незадоволство во германската ...
| | веќе видена | слични

За ЕКИПА пишува: Игор Семјон (ua-football.com – Украина) За Украина ова е трето учество на eвропските првенства, но првпат како победник во квалификациската ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот репрезентативец денеска заработи суспензија од еден натпревар поради навредите на национална и расна основа упатени кон Езџјан Алиоски на ...
| | веќе видена | слични

За ЕКИПА пишува: Игор Семјон – „Уа-фудбал“, Украина Денеска, речиси половина од фудбалерите во националниот тим на Украина играат во топ-лигите во Европа, но ...
| | веќе видена | слични

Финска испишува историја: првпат се на едно големо натпреварување и на дебито направија сензација со прва историска победа. Значајот и вредноста на триумфот на ...
| | веќе видена | слични

Ненад Зивчевиќ има зад себе петнаесетина години успешна кариера, период во кој ги носеше дресовите на Работнички, МЗТ Скопје и на уште неколку македонски ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 515 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 206 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски му порача на министерот за надворешни работи Бујар Османи дека е провокација да се кажува дека Илинден е празник и за ...
сите 200 | | | веќе видена

Градоначалникот чија куќа исто така е зафатен од пламените јазци бара помош, граѓани во паника ги напуштаат домовите поради густиот чад. Во еден дел од градот ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинската федерација го прогласи „Слава на хероите“ за официјален слоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: