Индискиот сој на коронавирус ја преплави Велика Британија

3 копии

Професорот по теоретска механика, Дејан Трајковски, кој на дневна основа статистички ги следи сите официјални информации поврзани со коронавирусот, објави нова ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Летото е време на интензивни патувања и лежерно однесување, поради што ќе треба да се вложи дополнителен напор и внимание за да го избегнеме внесувањето на ...
| | веќе видена | слични

ДЕЛТА сојот (познат и како индиска варијанта) на корона вирусот е многу позаразна од мутациите кои што се ширеле досега – исто така и од типот алфа ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата за кратко време може да се претвори во кошмар поради индискиот сој. За вакво сценарио предупредува професорот по теоретска механика, Дејан ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден и потпретедателката Камала Харис ги повикаа сонародниците на вакцинирање против Covid-19, бидејќи сите показатели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индискиот сој на коронавирус ја преплави Велика Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: