За долг од 75.000 денари, му влегол дома и сакал на спиење да го заколе


Поднесени се кривични пријави за забава која лани се одржала во Валандовско, и покрај забраната. Струмичката полиција поднесе кривична пријава против правно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Валандово и А.Б.(43) од валандовското село Балинци, поради постоење основи на ...
| | веќе видена | слични

Драмскиот ансамбл од струмичкиот центар за култура повторно излезе на протест. Овој пат нивните прашања и барања ги испратија од пред просториите на основното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кривична пријава за лица од валандовско кои ги прекршиле здравствените протоколи за време на пандемија и во угостителски објект организирале забава и музика во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против седум лица за кривичното дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За долг од 75.000 денари, му влегол дома и сакал на спиење да го заколе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: