Чеферин пак им се закани на Јуве, Реал и Барса: Правдата ќе ве стигне!

3 копии

Претседателот на УЕФА, Александер Чеферин повторно ги предупреди трите клуба кои останаа верни на проектот за Европската Суперлига (Јувентус, Барселона и Реал ...
| | веќе видена | слични

Такефуса Кубо е еден од играчите кој допрва треба да експлодира на големата сцена, играч со огромен талент и потенцијал, а најдобар доказ за тоа што во ...
| | веќе видена | слични

Последната одлука на УЕФА за прекинување на дисциплинската постапка против Јувентус, Реал Мадрид и Барселона потврди дека таканаречените „суперлигаши“ добро го ...
| | веќе видена | слични

Апелационото тело на УЕФА привремено ја суспендира истрагата против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус околу Суперлигата. Како што се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за жалби на УЕФА одлучи денеска да ја прекине на неодредено време постапката против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус, три од 12-те екипи основачи ...
| | веќе видена | слични

Жалбениот комитет на Европската фудбалска унија денеска одлучи на неопределено да ја стопира дисциплинската постапка против Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред неколку месеци се крена голема прашина кога некои европски великани решија да формираат ново натпреварување – Суперлигата. 12 европски клуба ја шокираа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чеферин пак им се закани на Јуве, Реал и Барса: Правдата ќе ве стигне!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: