Бразилскиот сој на коронавирусот пристигна во Грција

4 копии

Главоболки, болки во грлото и течење на носот се едни од најчесто пријавените симптоми на индискиот вид на коронавирус во Велика Британија, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на професорот Тим ​​Спектор, симптомите на таканаречениот индиски сој на вирусот наводно се разликува од оние предизвикани од претходните ...
| | веќе видена | слични

Главоболка, воспалено грло и течење на нос се најчестите пријавени симптоми на индискиот сој на коронавирусот во Велика Британија, пишува Би-Би-Си. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Поради доаѓањето на летото, моменталната преносливост на вирусите во Македонија е прилично намалена, па веројатно нема да видиме брзо ширење на вирусот „Делта“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врз основа на податоците од големата британска студија за симптоми на корона, издвоени се три нови симптоми како симптоми кои најчесто ги пријавуваат ...
| | веќе видена | слични

Професорот Дејан Трајковски кој математички ја прогнозира епидемијата во земјава во својата најнова анализа им порача на властите навреме да порачаат ПЦР ...
| | веќе видена | слични

Главоболка, болки во грлото и течење од нос сега се најчести забележани симптоми кои се поврзуваат со заразата со делта варијантата на коронавирусот во Велика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бразилскиот сој на коронавирусот пристигна во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: