Компанијата „Евротим“ продавала неквалитетен мазут, доби забрана за работа

2 копии

Емисиите од работата на Цементарница УСЈЕ постојано се под граничните вредности определени со Закон. Од 2007 година, емисиите на Цементарница УСЈЕ се ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира дека е почната постапката за одземање на лиценци на трговците на големо на мазут и тоа за ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела државниот пазарен инспекторат констатираше низа неправилности во увозот на мазут и нафтени деривати кај седум македонски компании. Станува збор ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Државниот Пазарен Иснпекотрат дека се забранува продажбата на мазут од страна на компанијата „Евротим од Кичево“, бидејќи при контролата ...
| | веќе видена | слични

Дефинитивно казните треба да бидат ригорозни. Користењето на фосилни горива е нешто што државата мора да го менува и да го санкционира доколку горивото не е ...
| | веќе видена | слични

Госпоѓо Петровска, деновиве во јавноста беше обелоденето дека опасни загадувачи масла биле користени за загревање на болници во земјава. Дали Државниот ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат изрече забрана за промет на производот мазут кој е затекнат во складот на економскиот оператор „ЕВРОТИМ ДООЕЛ Кичево“. – ...
| | веќе видена | слични

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити, за кого истражуваше ИРЛ, информираат од Владата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити. Државниот пазарен инспекторат ги доби резултатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Лидерот на најголемата албанска опозициска партија, Демократската партија (ПД), Љуљзим Баша реагираше во врска со средбата во Скопје на македонскиот премиер ...
сите 452 | | | веќе видена

ИНИЦИЈАТИВАТА „ОТВОРЕН БАЛКАН“ ЌЕ ДОНЕСЕ БЕНЕФИТ ЗА ТРИТЕ ЗЕМЈИ Претседателот на Србија Вучиќ додаде дека со ова се докажува дека Србија, Македонија и Албанија ...
сите 236 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компанијата „Евротим“ продавала неквалитетен мазут, доби забрана за работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: