Продолжен притворот на Јордан Камчев

Јавното обвинителство ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Џафери и двајцата пратеници Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против вкупно 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

28 македонски студенти кои биле собрани во стан за да слават положен испит по анатомија, се соочуваат со парична казна од по 2.000 евра, бидејќи со прославата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од 28 луѓе славеле за положен испит во стан во Скопје. Сите се казнети по 2.000 евра за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. ...
| | веќе видена | слични

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од две политички партии ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството смета дека пратениците отишле да гласаат во парламентот согласно протоколите и заедно со Џафери не прекршиле ниту еден пропис. На одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против претседателот на Собранието, Талат Џафери, и двајцата ...
| | веќе видена | слични

Од Обвинителството информираат дека двајцата пратеници кои заразени со ковид-19 дојдоа во Собранието за да гласаат, нема да одговараат кривично, а исто така ...
| | веќе видена | слични

28 студенти на возраст од 20 и 21 година во мај славеле за положен испит по анатомија и сега може да бидат казнети затоа што постапиле спротивно на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 172 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Подготвени сме на искрени разговори со добра волја за постигнување на взаемно прифатливо решение со соседот Бугарија, но не по секоја цена и не на штета на ...
сите 509 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен притворот на Јордан Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: