Рама вели дека идејата за „Голема Албанија“ настанала надвор од земјата

Aлбанскиот премиер, Еди Рама вели дека идејата за ,,Голема Албанија“ никој не ја поддржува, а „Мини шенген“ е важен за регионот. Тој ова го кажа во интервју ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На вонредниот конгрес на Социјалистичката партија, што заврши доцна синоќа, како што беше најавено, лидерот Еди Рама зборуваше за третиот мандат и за Албанија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската владејачка Социјалистичка партија денеска одбележува 30 години од формирањето и како што генералниот секретар Таулант Бала вели „ денеска за ...
| | веќе видена | слични

„Мини Шенген“ е голема работа за регионот, а идејата за „Голема Албанија“ е нонсенс сама по себе, рече албанскиот премиер Еди РамаЗапрашан за мислење за ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама на својот фејсбук-профил најави дека од следниот месец од аеродромот во градот Кукес (нарекуван и Кукуш или Кукс) ќе има летови со ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама вели дека идејата за „Голема Албанија“ настанала надвор од земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: