Ова е реалноста: БЕЗ РАБОТА ОСТАНАА НОВИ 26.000 ЛИЦА


4 копии

Краткиот документарен филм „Работно место на стаклени нозе“ во продукција на Види Вака е продолжение на серијалот кратки документарни приказни на граѓани ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот ССМ, Дарко Димовски на денешната панел дискусија „Ранливите работници по корона-тобоган“ потврди дека најголем губиток на работни места се оние ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Конфедерација на слободни синдикати на Македонија, Благоја Ралповски на денешната прес-конференција презентираше документи дека еден од ...
| | веќе видена | слични

Конфедерацијата на слободни синдикати тврди дека е направен фалсификат со утврдување на репрезентативноста на синдикатите и и ја повика министерката за труд и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска денеска од пред зградата на МНР во нејзината изјава се осврна на црвената линија и одбраната на ...
сите 501 | | | веќе видена

Холандскиот дефанзивец не крие дека за момент се двоумел дали воопшто да настапи во дресот на „Лалињата“ против Украина по тоа што му се случи на Ериксен. ЕВРО ...
сите 360 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 304 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска, во завршницата на Самитот на НАТО во Брисел оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев.На средбата, на ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова е реалноста: БЕЗ РАБОТА ОСТАНАА НОВИ 26.000 ЛИЦА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: