Обезбедени се средства за железничката пруга Софија-Скопје


4 копии
4 копии
8 копии
5 копии

Согласно со Одлуката на Владата за ослободување од плаќање патарина за возила на српски туристи за време на летната сезона, М-Смарт картичките во предвидената ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Скопје/Охрид, 12. јуни 2021 (InPress) – Капиталните инвестиции на Јавното претпријатие за државни патишта (ЈПДП) од почетокот на годината се реализирани во ...
| | веќе видена | слични

На три дена пред стапувањето во сила на владината одлука за ослободување од плаќање патарина за возила на српски туристи за време на летната сезона, сукцесивно ...
| | веќе видена | слични

 Очекуваме овој процент да се зголеми со зголемувањето на интензитетот на работата. Во споредба со истиот период од минатата година капиталните инвестиции оваа ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Ќе се интензивира изградбата на железничката пруга Софија – Скопје, најавија денеска генералниот директор на Јавното претпријатие за железничка инфраструктура ...
| | веќе видена | слични

Конечно, по 30 години, пругата кон Бугарија станува реалност, обезбедени се 165 милиони евраи привршува тендерската постапка за избор на изведувач, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обезбедени се средства за железничката пруга Софија-Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: