ДПИ изрече забрана за работа на „Евротим“ поради отстапки во квалитетот на мазут

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити, за кого истражуваше ИРЛ, информираат од Владата. ...
| | веќе видена | слични

Емисиите од работата на Цементарница УСЈЕ постојано се под граничните вредности определени со Закон. Од 2007 година, емисиите на Цементарница УСЈЕ се ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира дека е почната постапката за одземање на лиценци на трговците на големо на мазут и тоа за ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела државниот пазарен инспекторат констатираше низа неправилности во увозот на мазут и нафтени деривати кај седум македонски компании. Станува збор ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Државниот Пазарен Иснпекотрат дека се забранува продажбата на мазут од страна на компанијата „Евротим од Кичево“, бидејќи при контролата ...
| | веќе видена | слични

Дефинитивно казните треба да бидат ригорозни. Користењето на фосилни горива е нешто што државата мора да го менува и да го санкционира доколку горивото не е ...
| | веќе видена | слични

Госпоѓо Петровска, деновиве во јавноста беше обелоденето дека опасни загадувачи масла биле користени за загревање на болници во земјава. Дали Државниот ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат изрече забрана за работа на компанијата „Евротим“ од Кичево поради отстапки во кавлитетот на мазут, при дополнителнителните ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат изрече забрана за промет на производот мазут кој е затекнат во складот на економскиот оператор „ЕВРОТИМ ДООЕЛ Кичево“. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити. Државниот пазарен инспекторат ги доби резултатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 135 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 214 | | | веќе видена

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша меѓу другото премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод Меѓународниот ден на ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПИ изрече забрана за работа на „Евротим“ поради отстапки во квалитетот на мазут

Од:
До кого (е-маил):
Порака: