КОШНИЧКАТА ПОСКАПЕ: ССМ вели со ова темпо до крајот на годината три минимални плати ќе бидат малку

Поскапува синдикалната кошничка. Се повеќе пари се потребни за основните потреби на едно семејство. Синдикалната кошничка за мај е зголемена за 180 денари. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во првиот квартал од годинава забележан е раст на депозитите на албанските иселеници за 11 отсто, споредено со истиот период минатата година Според Централна ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Време зa читање: 2 минути Синдикалната кошничка за месец мај 2021 година е зголемена за 180,00 денари во однос на претходната за месец април 2021 година. Само ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Време зa читање: 3 минути Граѓани, компании и институции наплатиле 15 милиони евра штети од осигурителните друштва за неживотно осигурување во првите три ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 15 милиони евра обесштетување се исплатени за штети покриени со неживотни осигурувања во првиот квартал од годинава, што претставува пораст од 9,5 отсто ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев вели дека со зголемувањето на економскиот раст, односно на БДП-то на државата, ќе се намалува јавниот и државниот долг. Сите индикатори – ...
| | веќе видена | слични
2 копии
11 копии

Само БиХ е со полоша прогноза од Македонија. Светската банка за годинава предвидува раст на македонската економија од 3,6 отсто. За следната година растот е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОШНИЧКАТА ПОСКАПЕ: ССМ вели со ова темпо до крајот на годината три минимални плати ќе бидат малку

Од:
До кого (е-маил):
Порака: