ДПИ ЗАБРАНИ „ЕВРОТИМ“ ДА ПРОДАВА МАЗУТ: Производот е затекнат во складот на кичевската компанија


6 копии

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити. Државниот пазарен инспекторат ги доби резултатите ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информира дека е почната постапката за одземање на лиценци на трговците на големо на мазут и тоа за ...
| | веќе видена | слични

Минатата недела државниот пазарен инспекторат констатираше низа неправилности во увозот на мазут и нафтени деривати кај седум македонски компании. Станува збор ...
| | веќе видена | слични

По објавата на Државниот Пазарен Иснпекотрат дека се забранува продажбата на мазут од страна на компанијата „Евротим од Кичево“, бидејќи при контролата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државниот пазарен инспекторат изрече забрана за промет на производот мазут кој е затекнат во складот на економскиот оператор „ЕВРОТИМ ДООЕЛ Кичево“. – ...
| | веќе видена | слични

Надлежните институции продолжуваат со постапувањата во врска со случајот за увоз на мазут и нафтени деривити, за кого истражуваше ИРЛ, информираат од Владата. ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат утврди дека кичевската компанија „Евротим“ во свој склад во Ресен чувала мазут кој отстапува од пропишаниот квалитет и ѝ забрани ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат изрече забрана за промет на затекнат во складот на компанијата „Евротим“ од Кичево во складот во Ресен поради отстапки во ...
| | веќе видена | слични

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) донесе решение за забрана за промет на производот мазут кој е затекнат во складот на економскиот оператор „ЕВРОТИМ ДООЕЛ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 82 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Иако мислевме дека сме на пат да ја победиме короната, се чини дека таа не се дава така лесно, посебно не во Русија. Имено во Санкт Петербург, каде се играат ...
сите 476 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска пристигна нова пратка од вкупно 12.870 дози вакцини „Фајзер“ во државата. Станува збор за редовната пратка ...
сите 412 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДПИ ЗАБРАНИ „ЕВРОТИМ“ ДА ПРОДАВА МАЗУТ: Производот е затекнат во складот на кичевската компанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: