Над 250 учесници од 24 држави на меѓународната конференција организирана од Меѓународниот балкански универзитет и Универзитетот Хјустон - Клир Лејк од САД

Над 250 регистрирани учесници вчера и денес ја следеа Меѓународната конференција за општествени и хуманистички науки (ICSSH2021) која ја организираше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Договор за соработка денеска во Белград потпишаа Криминалистичко-полицискиот Универзитет од тој град и Универзитетот „Св. Климент Охридски“ – Битола. Домаќин ...
| | веќе видена | слични

Тетово, 17 јуни 2021 (МИА) -На Универзитетот во Тетово беше промовирана книгата „Образование во кревката демократија“ од авторот професор д-р . Бардил Мусаи. ...
| | веќе видена | слични

Одлуките и активностите на една компанија во голема мера влијаат врз општеството и заедницата. Токму таа општествена одговорност ја прави разликата меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за образование и наука на Македонија, Мила Царовски и вицепремиерот на Владата на Србија и министер за образование, наука и технолошки развој, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младите луѓе се едни од најранливата категорија на лица кога станува збор за работнички права. Стапката на невработеност на млади во Македонија е една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унапредување и зајакнување на соработката во образованието и науката помеѓу Северна Македонија и Република Србија беше тема на денешниот билатерален состанок ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 15 јуни 2021 (МИА) – Унапредување и зајакнување на соработката во образованието и науката, помеѓу Северна Македонија и Србија, како и дигитализацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 250 учесници од 24 држави на меѓународната конференција организирана од Меѓународниот балкански универзитет и Универзитетот Хјустон - Клир Лејк од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: