Филипче: Епидемиолошката слика е мирна, доколку има промени, ќе ги прилагодиме и мерките

Скопје, 11. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Епидемиолошката слика во земјава е добра и нема простор за загрижување кај граѓаните, изјави министерот за здравство Венко ...
| | веќе видена | слични
27 копии
11 копии
4 копии
2 копии

Во последните 24 часа се регистрирани две починати лица од компликации поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починатите се од Скопје (80г) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трет ден по ред како нема регистрирано смртен случај по компликации од ковид 19 во земјава. Воедно во девет градови во земјава нема ниту еден заразен со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на ...
сите 510 | | | веќе видена

На пругата Гевгелија – Скопје, во близина на циглана кај Неготино, вчера товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија – Скопје, удрил во едно лице-мигрант. ...
сите 617 | | | веќе видена

Македонија е европска земја, и нашето место е токму таму, во семејството на Европската унија, а она што за Заев сега е Европа, и го вика Мини Шенген, тоа само ...
сите 182 | | | веќе видена

Повторно висок број на новодијагностицирани лица со Ковид-19 е регистриран во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од новите 72 случаи се бележат во Скопје – ...
сите 332 | | | веќе видена

Српскиот епидемиолог и член на Кризниот штаб за борба против коронавирусот, д -р Предраг Кон, денеска изјави дека има зголемување на активноста на вирусот, ...
сите 462 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 137 | | | веќе видена

Оваа година одбележуваме 3 децении од независноста со една единствена желба – Нека е вековита и да го чуваме и негуваме и тој историски настан како скапоцен ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Епидемиолошката слика е мирна, доколку има промени, ќе ги прилагодиме и мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: