Во фан-зоната во украинскиот Лвов за секој гол на Белгија над Русија, ќе се дели бесплатно пиво


Омразата на Украинците кон Русите и обратно е голема во последните години, а најнов доказ за тоа е информацијата дека во фан-зоната во украинскиот град Лвов за ...
| | веќе видена | слични

Коментарите во француските медиуми за победата на Франција над Германија (1-0) на Европското првенство во фудбал, предизвикаа незадоволство во германската ...
| | веќе видена | слични

Австрискиот репрезентативец денеска заработи суспензија од еден натпревар поради навредите на национална и расна основа упатени кон Езџјан Алиоски на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинската фудбалска федерација во петокот објави дека контроверзната парола „Слава на хероите“ е официјален слоган на фудбалската федерација, иако УЕФА ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 409 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 379 | | | веќе видена

Благ пораст на нови случаи е забележан и во земјава, што според министерот за здравство, Венко Филипче, се должи на патувањата и годишните одмори. Во изјава за ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски реагира на објавата на шефот на дипломатијата Бујар Османи во која вели дека Илинден е важен ден и за Бугарија. ...
сите 212 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во фан-зоната во украинскиот Лвов за секој гол на Белгија над Русија, ќе се дели бесплатно пиво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: