Наредбата на Бајден порака дека регионот останува во фокусот на САД и предупредување до ретроградните структури

Извршната наредба на американскиот претседател Џо Бајден е порака дека Западниот Балкан е во фокусот на надворешната политика на САД и предупредување упатено ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Оние што работат против Договорот од Преспа и во држави надвор од Западниот Балкан, вклучувајќи ја и Грција, ќе може да се најдат на црна листа на САД. Ова за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

.Портпаролот на Стејт департментот, изјавил дека администрацијата на Бајден планира да ги прошири санкциите и кон лица од други држави, како и Грција бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Намерата на САД не е да се спречат приватни лица да изразуваат мислење и САД охрабруваат силна дискусија и дебата меѓу граѓаните глобално и на Западниот ...
| | веќе видена | слични

Извршната наредба на Бајден дозволува санкции против оние што ја потценуваат стабилноста на Западниот Балкан, каде и да се наоѓаат, се вели во изјавата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 16 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов наместо на задача, на кафанска маса.Додека Кочани гори, и градоначалникот и жителите молат за ...
сите 211 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наредбата на Бајден порака дека регионот останува во фокусот на САД и предупредување до ретроградните структури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: