Кина ја одобри вакцината Синофарм за деца постари од 3 години


2 копии

Главниот научник во Светската здравствена организација, Соумија Сваминатан изјави денеска дека резултатите од клиничките тестирања на вакцината КјурВак биле ...
| | веќе видена | слични

EMA, Европската агенција за лекови објави дека добила извештаи за 415 случаи на згрутчување на крвта со ниски тромбоцити во рамките на Европската економска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) денеска објави дека добила извештаи за 415 можни случаи на згрутчување на крвта со низок тромбоцит во рамките на Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Европската медицинска агенција (ЕМА) информира дека нема да наметнува праг на ефикасност на вакцините од 50 отсто, и додаде дека ЕУ треба да ги користи сите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Агенцијата за лекови и здравствени производи на Белгија објави денеска дека четири од смртните случаи од почетокот на кампањата на вакцинација се сметаат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како единствен и главен клиент на вакцината CureVac досега, Европската унија во ноември резервирала околу 405 милиони дози, проследено со меморандум за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 979 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина ја одобри вакцината Синофарм за деца постари од 3 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: