ДЕНЕШНА КОВИД СЛИКА: Без ниту еден активен случај се Кавадарци, Пробиштип, Богданци, Демир Капија, Пехчево и Дојран

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.680 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во последните 24 часа се регистрирани две починати лица од компликации поврзани со ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Починатите се од Скопје (80г) ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Трет ден по ред како нема регистрирано смртен случај по компликации од ковид 19 во земјава. Воедно во девет градови во земјава нема ниту еден заразен со ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во руската престолнина се регистрирани 7.704 нови случаи, што е најголем број за еден ден од 24 декември. Имало 14.723 инфекции на национално ниво, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 158 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕНЕШНА КОВИД СЛИКА: Без ниту еден активен случај се Кавадарци, Пробиштип, Богданци, Демир Капија, Пехчево и Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: