Најголемите техно-маркети во Македонија направија бум во продажбата во кризната 2020

2 копии

Најголемите пет техно-маркети во Македонија лани ја зголемија продажбата на мало на уреди и го зголемија вкупниот приход на речиси 150 милиони евра, што е ...
| | веќе видена | слични

Македонските хотели прокнижија загуби во пандемиската 2020 година. Од 27 хотелски компании кои лани направиле приходи поголеми од 50.000 евра дури 22 завршиле ...
| | веќе видена | слични

Речиси сите увозници на облека произведена од реномирани глобални бренд-производители лани биле на работ на рентабилноста или во позитивна нула. Заеднички им ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути НЕПТУН трета година по ред е лидер на пазарот во продажба на компјутери, телевизори и апарати за домаќинството со остварени приходи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Седењето по дома и на нив им донесе профит. Техно маркетите во пандемијата може да се пофалат со одлични резултати. Секако голема заслуга за тоа има новиот ...
| | веќе видена | слични

Најголемите четири домашни компании за продажба на мало на уред и за домаќинство лани направија агрегиран приход од продажба од речиси 150 милиони евра! ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најголемите техно-маркети во Македонија направија бум во продажбата во кризната 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: