Сезоната почнува: Има места за јуни, ама се резервира и за јули и септември

Туристичките агенции имаат полни раце работа и велат дека граѓаните полека се ослободуваат и резервираат летување. Оние кои имаат лански депозити си ...
| | веќе видена | слични
12 копии
10 копии

Министерството за економија ги известува граѓаните дека заклучно со денешниот ден 16 јуни (среда) се затвара јавниот повик за издавање на потврда-ваучер за ...
| | веќе видена | слични

Општинските власти во Охрид и Струга деновиве отстрануваат нелегално изградени објекти и платформи на брегот на Охридското Езеро, во насока на исполнување на ...
| | веќе видена | слични

Ова беше заклучокот од синоќешната панел дискусија на експерти, индивидуалци, здруженија на граѓани и претставници на институции во рамки на креативната ...
| | веќе видена | слични

Деновиве сведочиме отстранување на опрема и објекти на дел од крајбрежјето на Охридското Езеро, а медиумите повторно се преплавени со истите наслови кои ги ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 15. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Комората на хотелиери ХОТАМ реагира дека буџетот одреден од Владата за туристички ваучери од 200 евра за оваа летна сезона е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хотелиерите бараат од Владата да ја преиспита одлуката и двојно да го зголеми бројот на ваучери за туризам кои годинава државата ќе ги додели само на 1.250 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сезоната почнува: Има места за јуни, ама се резервира и за јули и септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: