Ако ви се јави 1 денар долг на даночната пресметка, не го плаќајте


2 копии

Дел од граѓаните во Годишната даночна пресметка, која требаше да се потврди до 31 мај, забележале долг од 1 денар. Тие се збунети и не знаат што да прават, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Од УЈП информираат дека граѓаните кои во Годишната даночна пресметка имаат долг од 1 денар не треба да се грижат ниту да го плаќаат.Долгот од еден денар се ...
| | веќе видена | слични

Истрагата за неодамна откриени податоци од Даночната управа на компанијата ProPublica во вторникот откри дека Елон Маск, заедно со повеќето водечки американски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Технолошките гиганти сега ќе плаќаат повеќе даноци отколку во претходните неколку години. Земјите од Г7 постигнаа договор каде мултинационалните компании како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Ристевски верува дека Македонија има шанси да ја победи Украина и до крајот да собере доволно бодови за да ја помине групната фаза. Македонија Ристевски ...
сите 467 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 496 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако ви се јави 1 денар долг на даночната пресметка, не го плаќајте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: