Миланов: Форензички докажавме дека Нинџа давал лажни информации во исказот за 27 април

Целото обвинение за настаните од 27 април, обвинителството се обидува да го внесе со исказ на една личност, Александар Василевски Нинџа, кој во исказите иако ...
| | веќе видена | слични

авниот обвинител е носител на тужбата тој е доминус литис и тој треба да докаже со кое дејствие секој од обвинетите го сторил кривичното дело што му се става ...
| | веќе видена | слични

Очекував осудителна пресуда и сум затечен од оваа одлука. Јас се консултирав со колеги, по новиот ЗКП, тие не наведоа ваква судска пракса. Судот не не задолжи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Закажана за денеска, пресудата за начинот на апсењето на лидерот на ОМ Љубе Бошковски во 2011, обвинетите екс шеф на УБК Сашо Мијалков и шестмината алфи не ја ...
| | веќе видена | слични

Иако нејзиното изрекување беше закажано за денеска, пресудата за начинот на апсењето на лидерот на ОМ Љубе Бошковски во 2011, обвинетите екс шеф на УБК Сашо ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Љупчо Шврговски денеска истакна дека очекува ослободителна пресуда за „Тортура“, откако судечкиот совет предмалку одлучи случајот да се преотвори. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако Алек Болдвин случајно ја уби камерманката на снимањето на филмот „Рѓа“, српскиот глумец Милош Биковиќ раскажа за инцидент што неодамна се случил на ...
сите 184 | | | веќе видена

Оставка по неуспешен референдум, оставка ако не добиеме датум од ЕУ, оставка ако... Ова се само дел од оставките кои досега (не) ги поднел премиерот Зоран ...
сите 255 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 314 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 184 | | | веќе видена

На денешната прес конференција на кандидатката за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, не беше презентиран нов проект, туку темата беше лавината ...
сите 443 | | | веќе видена

Епидемиолошката слика во Словенија e најлоша досега. За 24 часа имало 3.166 заразени, што е голем пораст на бројот на заразени во споредба со пред една ...
сите 425 | | | веќе видена

Превирањата околу тоа колку Солшер ја има довербата во соблекувалната на Манчестер јунајтед од медиумите допре и до Погба, кој се почувствува должен да и ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миланов: Форензички докажавме дека Нинџа давал лажни информации во исказот за 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: