С. Македонија заслужува веднаш да почне преговори со ЕУ, порача Макрон од средбата со Заев


Вашата земја заслужува да ги почне преговорите без одложување, му порача вечерва францускиот претседател Емануел Макрон на премиерот Зоран Заев за време на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Решението на прашањето меѓу двете земји е во политичарите. На историчарите не треба да им се остава да бидат предводници во политиката, затоа што политиката е ...
| | веќе видена | слични

Владата на Бугарија ја одобри позицијата за учество на состанокот на Советот за општи работи, што ќе се одржи на 22 јуни 2021 година во Луксембург, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот бугарски заменик-министер за надоворешни работи и поранешен амбасадор во Лондон Љубомир Ќучуков, вели дека Бугарија поради блокадата на Македонија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Илир Мета и премирот Еди Рама ја поздравија одлуката на Холандија да даде зелено светло за отворање на преговорите меѓу Албанија и ЕУ. Мета ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот претседател Румен Радев денеска во Софија имаше состанок со амбасадорите во државите членки на ЕУ, Швајцарија и во САД, при што нагласил дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Техничкиот премиер на Бугарија, Стефан Јанев, во интервју за бугарската национална телевизија, соопштио дека Бугарија идната недела нема да даде зелено светло ...
| | веќе видена | слични

Бугарија и натаму смета дека не се исполнети барањата за одржување на Меѓувладината конференција за почеток на пристапните преговори на Макеоднија со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

С. Македонија заслужува веднаш да почне преговори со ЕУ, порача Макрон од средбата со Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: