Пешевска до Петровска: Тероризам е што донесовте болни пратеници во Собранието, а не 27 април


Претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ и пратеничка во Собранието Жаклина Пешевска во вечерашното издание на емисијата „Патот кон“ на кое што ...
| | веќе видена | слични

Посетата на Хрватска е долго планирана – целта е средба со хрватскиот министер за правда, посета на УСКОК, посета на Академијата за судии и јавни обвинители. ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На 22 јуни да нема вето од Софија, односно Советот за општи работи на ЕУ да донесе одлука за официјален старт на преговорите, но и ако не се постигне решение, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи информира дека утре во собраниската Комисијата ќе има можност отворено да разговара со пратениците за, како што ...
| | веќе видена | слични

Европратеникот Тонино Пицула, во своето гостување на „Клик Плус“ на ТВ21 кажа дека Северна Македонија ги има исполнето сите критериуми за влез во Европската ...
| | веќе видена | слични

„Барањето за промена на име на држава е сериозна работа, а ЕУ треба да го исполни ветувањето“, смета европратеникот Тонино Пицула за евроинтеграциите на нашата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската извршна наредба воопшто не треба да ја третираме како западно балкански, дури да не зборувам за наш македонски рецепт. Јас на ниту една претходна ...
| | веќе видена | слични

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска во своето гостување во емисијата „24 Анализа” на „Телевизија 24” вели дека земјава мора постојано да има листа на ...
| | веќе видена | слични

„Ние овој проблем и со поддршка на НАТО и со поддршка на членките на ЕУ мора да го решаваме. Тоа не значи дека треба да бидеме наивни и да мислиме дека некој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пешевска до Петровска: Тероризам е што донесовте болни пратеници во Собранието, а не 27 април

Од:
До кого (е-маил):
Порака: