Зошто граничниот премин со Србија не функционира со една гранична контрола?


Српските државјани кои од денеска низ Македонија транзитираат кон Грција од Граничниот премин Табановце добиваат Мсмарт картички за бесплатни патарини. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бесплатно да трнзитираат од денеска ќе можат сите српските државјани кои во Македонија влегуваат преку граничниот премин Табановце со цел да транзитираат кон ...
| | веќе видена | слични

-Овие МСмарт картици се исклучиво за српски државјани со српски таблици кои влегуваат на територија на нашата држава и исклучиво транзитираат низ нашата држава ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ретко кој медиум во Србија од утрово ја нема пренесено веста за денешното укинување на патарината за српските граѓани кои патуваат низ Македонија, јави ...
| | веќе видена | слични

Од утре без полициски час и ограничениот број гости на прослави, слободно и на концерти и забави - владата даде зелено светло за олабавување на рестриктивните ...
| | веќе видена | слични

Српските државјани кои одат на летување во Грција од денеска ќе може бесплатно да транизираат низ дражавата. „М смарт“ картичките ги чекаа во кабината на ...
| | веќе видена | слични

Патниците од Србија кои влегуваат на Табановце,  добиваат М-Смарт картичка со која бесплатно ќе ги поминуваат патарините се до граничниот премин „Богородица“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто граничниот премин со Србија не функционира со една гранична контрола?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: