Пандев: Сонот ни се оствари, недела е ден за уживање!

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската фудбалска репрезентација со денешниот тренинг ги завршува подготовките за утрешниот натпревар против Украина во рамки на второто коло во групата Ц ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот национален состав денеска го има официјалниот тренинг пред утрешниот меч против репрезентацијата на Украина во рамките од второто коло од групната ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција, селекторот Игор Ангеловски рече дека притисокот е на страната на Украина бидејќи за нив би било трагедија ако испаднат во ...
| | веќе видена | слични

Иако е фудбалски ветеран, Горан Пандев е најголема ѕвезда во македонската фудбалска репрезентација и доби повик од Италија за да ги искаже своите импресии за ...
| | веќе видена | слични

Утре со почеток од 15 часот македонската репрезентација го игра клучниот меч од кој зависат многу работи за посакуваниот пласман во нокаут фазата на Европското ...
| | веќе видена | слични

По поразот од Австрија на отварањето на ЕУРО 2020, Стефан Ристовски испрати порака дека тимот тимот е подготвен и физички и психички. Нашите момци нема да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев: Сонот ни се оствари, недела е ден за уживање!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: