Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Ако продолжиме со ова темпо, полицискиот час ќе се укине, а се очекува да имаме концерти ова лето, семејни прослави. Нема ризик за организирање на такво нешто, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Трет ден по ред како нема регистрирано смртен случај по компликации од ковид 19 во земјава. Воедно во девет градови во земјава нема ниту еден заразен со ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во руската престолнина се регистрирани 7.704 нови случаи, што е најголем број за еден ден од 24 декември. Имало 14.723 инфекции на национално ниво, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителите на Лисабон не смеат да го напуштаат градот за време на викендите, додека тамошните власти се борат со зголемениот број новозаразени, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Москва деновиве нагло се влоши состојбата со коронавирусот, изјави денеска градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин на состанокот на президиумот на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 3.529 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Куманово и Прилеп – по 2, Гостивар, Крива Паланка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 128 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 401 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 189 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако продолжи ова темпо короната, ЌЕ ИМА КОНЦЕРТИ И ЌЕ НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: